Modern ve sade bir oturma odası için 7 ipucu

Oturma odaları hem aile bireylerinin ortak yaşam alanı olmaları, hem de ayrıca bir salonu olmayan evlerde misafir ağırlama işlevi görmeleri açısından evin en önemli odası durumunda. Bizim coğrafyamızda misafire rahat ettirmek büyük önem taşıyor. Bunun yolu da rahat ve davetkar bir oturma odasına sahip olmaktan geçiyor. Bunu sağlamak içinse biraz zaman ve çaba harcamak gerekiyor. homify uzmanları bu konuda fazlasıyla çaba harcıyor.

Bugün size uzmanlarımızın imzasını taşıyan, basit çöüzlerle modern sonuçlar elde edilmiş 7 farklı oturma odası göstereceğiz. Her bir örnekte vereceğimiz ipucunu siz de kendi oturma odanız için rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Oturma odanıza birkaç küçük dokunuşta bulunarak, ya da mobilyalarda ve dekorasyonda küçük değişiklikler yaparak odanıza yeni bir çehre kazandırmanız mümkün.

Dengeli Renkler

Bu oturma odası bir odanın bütününde nasıl dengeli bir renk paleti kullanılabileceğine iyi bir örnek teşkil ediyor. Duvarlar ve mobilyalarda kullanılan açık renklerin renkli dekoratif unsurlarla dengelendiğini görüyoruz. Açık renklerin hakim olduğu duvarlar her zaman tercih sebebidir. Çünkü koyu renk duvarlar, ya da detaylarla bezenmiş duvarlar yorucudur ve ruh halini olumsuz etkileyebilir. Siz de evinizin koyu renk duvarlarından şikateçiyseniz, size yardımcı olacak bir boyacı bulabilirsiniz.

Temel unsurlarında açık rengin tercih edileceği bir odada kontrast canlı renklere sahip dekoratif unsurlarla sağlanabilir. Bu örnekte halının canlı ve sıcak renkleri odaya dinamizm katıyor.

 

 

Tarz Sahibi Bir Sehpa

Oturma odalarının bazı değişmez mobilyaları vardır. Kanepe, TV ünitesi ve tabii ki orta sehpa. Bu vazgeçilmez mobilyalar için biraz masraf yapmaya değer, çünkü genellikle oturma odasının karakterini bu eşyalar belirler. Resimde görünen orta sehpa gibi bir parça odanın tüm havası değiştirip, ortama yeni ve modern bir görünüm kazandırabilir.

 

 

You may also like